Eskişehir Sivrihisar doğumlu.

Yunus Emre ilköğretmen okulundan (köy enstitüsü) mezun oldu.1 yıl öğretmenlik yaptı.

2 yıl süre ile ressam Cemil Karababa’nın atölyesinde çalıştı.

12 yıl boyunca üç büyük parti liderleri,dev Atatürk posterleri ve Türkiye’nin ilk billboardları, aırbrush (pistole) tekniği ile Türkiyede ilk defa onun tarafından çalışıldı.

1988-1991 yılları arasında Türk Hava Yolları Halkla ilişkiler Reklam departmanında sanatçı olarak görev yaptı.

Rusya’ya gitti.Arkadaşı ve dostu olan Saint Petersburg güzel sanatlar akademisi öğretim görevlisi Ressam Aleksander Kapshuk’un atölyesinde 5 yıl beraber çalışma imkanı buldu.

Form,iskelet,ton,ışık,renk, bilgisini, tecrübesini geliştirerek sanat hakkında önemli sırlar aldı.

Çağdaş yaşamı destekleme derneğinin ilk kuruluşunda sanatçı olarak görev aldı.
İstanbul Harbiye askeri müze ve kültür sitesi komutanlığında 2009-2011 yılları arasında sanat danışmanlığı görevini üstlendi.

Özgür ve Serüvenci bir ruha sahip,hayallerinin peşinden koşan, hayatının büyük bir bölümü istifalarla geçen sanatçı, tarzı ve tekniği ile kendi kulvarında söz sahibidir.

Özel koleksiyonlar dışında,tarihimize ve Cumhuriyete ışık tutacak,yüzlerce eser üreten ülkemizdeki müzelerde en çok sayıda eseri bulunan,yaşayan tek Türk sanatçısıdır.

Prof.Dr Yılmaz Büyükerşen Balmumu ve Heykeller Müzesi- Eşkişehir

BU SİTEDE YER ALAN ESERLERİN TAMAMI NEVZAT ÇEVİK’E AİTTİR. FİKİR ve SANAT ESERLERİ KANUNUN 7.6.1995 – 4110 -2 MADDESİ UYARINCA, İZİN ALINMADAN KISMEN yada TAMAMEN KULLANILAMAZ. © Nevzat Çevik Tüm Hakları Saklıdır. © Nevzat Çevik All Rights Reserved.

All Rights